بانکه به ظروف درب‌داری گفته می‌شود که برای نگهداری حبوبات و ادویه جات استفاده می‌شود. به این ظروف ظروف بنشن هم می‌گویند ولی خوب همان بانکه در بین مردم و خانم‌ها معروف تر و پر کاربردتر هست. 

گاهی اوقات به جای بانکه حبوبات، از اسم قوطی حبوبات هم در بازار استفاده می‌شود ولی همچنان پیشنهاد ما برای نام بردن از این ظروف همین بانکه است .

در قدیم که البته زیاد هم دور نیست مادربزرگ‌ها از طروف شیشه ای مرباها و دبه های پلاستیکی که داشتند برای نگه داری حبوبات و نظم بخشیدن به کابینت هایشان استفاده میکردند.و چون در این ظروف ماده های خوراکی نگهداری می‌شوند باید از ظروفی استفاده کنید که از جنس مرغوب و درب محکم استفاده شود تا از نفوذ رطوبت به این ظروف محافظت نمایند.

 بانکه ها انواع مختلفی دارند هم از نظر جنس آنها و هم ابعاد که معمولا برای مشخص کردن ابعاد از ظرفیت این ظروف استفاده می‌شود مثلا بانکه های نیم لیتری و …

بعضا از میزان وزنی هم که این ظروف می‌توانند در خود جای دهند برای نام بردن از این ظروف استفاده می‌کنند مثلا بانکه های یک کیلیویی و…

شاید این ظروف از نظر ابعاد و شکل ظاهری با هم متفاوت باشند ولی معمولا از نظر میزان حجم و یا وزن دریافتی با هم یکسان هستند و دارای یک استاندارد مشخص می‌باشند.

معمولا جنس بانکه‌ها باید بواسطه استفاده‌ای که از آنها می‌شود قابل شستشو باشند.

بانکه‌ها را می‌توان به دسته های زیر از نظر جنس دسته بندی نمود:

 بانکه شیشه ای

بانکه شیشه ای روستیک لیمون

برای مشاهده وخرید بانکه های روستیک برروی لینک زیرکلیک نمایید

مشاهده محصولات پلاسکوپارس

 پر استفاده ترین نوع ، بانکه شیشه‌ای می‌باشد که می‌توان گفت در همه آشپزخانه‌ها با ظرفیت های مختلف استفاده می‌شوند.

در کنار استفاده از این ظروف برای نگهداری حبوبات، میتوان برای نگهذاری ترشی‌جات و مرباجات و عسل نیز استفاده کرد. زیرا با توجه به شیشه ای بودن این ظروف داخل آنها دیده می‌شود که می‌تواند جذابیت خاصی داشته باشد. ولی از طرفی هم باید مراقب باشید تا این ظروف دچار شکستگی و ترک در حین جابجایی و یا شستشو نشوند.

معمولا بیشترین تفاوتی که غیر از ابعاد در این ظرف ها وجود دارد جنس درب این مدل از ظروف می‌باشد .

برخی از این ظروف شیشه ای دارای درب شیشه‌ای می‌شند که بخاطر اینکه درب روی بدنه ظرف دچار شکستگی نشود از یه نوار لاستیکی روی درب استفاده می‌شود که در بیشتر نمونه ها بصورت فشاری درب باز و بست می‌شود.

بانکه شیشه ای                                           مدل دیگر ظروف بنشن شیشه ای بصورت چرخشی باز و بسته می‌شوند که جنس این درب‌ها پلاستیک فشرده و یا فلزی خواهند بود.

.

بانکه پلاستیکی لیمون

                                                 تمام جنس بدنه این ظروف پلاستیک می‌باشد.طبیعتا دوام این مدل نسبت به مدل شیشه ای بیشتر می‌باشد.

برای مشاهده وخرید بانکه های پلاستیکی برروی لینک زیرکلیک نمایید 

مشاهده محصولات پلاسکوپارس

بانکه های پلاستیکی آریسام

بانکه پلاستیکی 

این بانکه ها بواسطه وزن سبک ، جابجابی راحت و شاید از همه مهمتر قیمت بسیار مناسبتر می‌باشد.

معمولا نحوه بسته شدن درب این ظروف بصور چرخشی می‌‌باشد ک هم جنس بدنه و هم جنس درب پلاستکی می‌باشد و همین موضوع باعث می‌شود که وزن این محصول بسیار کم باشد.

قیمت ظروف پلاستیکی یکی از بزرگترین مزیت نسبت به دسته های دیگر می‌باشد ولی خوب معمولا بواسطه ظاهر سادهای که دارند زیاد روی بحث دیزاین آشپزخانه روی آنها حساب کرد ولی اگر کمی خلاقیت به خرج بدهیم می‌توان با هزینه ای مناسب بانکه هایی زیبا داشته باشیم که مناسب برای دکور هم باشند.

شاید در بازار جنس ها دیگری مثل بانکه سرامیکی،چوبی و .. باشد ولی پرطرفدارترین دسته ها را معرفی کردیم

ما به شما توصیه میکنیم برای اینکه یک خرید جذاب داشته باشید و اجناس با کیفیت را آزمایش کرده باشید سری به سایت فروشگاه پلاسکو پارس به آدرس https://www.plascopars.ir   بزنید و یا به صفحه ما به آدرس @plasco__parsمراجعه نمایید

لذت زندگی با کلیک برروی لینک زیر

مشاهده محصولات پلاسکوپارس

برای مشاهده وخرید بانکه های پلاستیکی برروی لینک بالا کلیک نمایید