نکات مهم برای خرید ظروف نگهدارنده فریزری

در هنگام خرید ظروف نگهدارنده فریزری به این موارد توجه نمایید:

üظروف نگهدارنده مواد غذایی گرم و مواد غذایی سرد با یکدیگر متفاوت هستند؛ پس با توجه به کاربردی که در نظر دارید ظرف مناسب آن را بخرید.

üظروف نگهدارنده دارای سایزهای متفاوتی می باشند پس در زمان خرید انواع سایزهای آن را بخرید؛ زیرا برای ریختن غذا داخل ظرف و نگه داشتن آن در فریزر باید ظرفی را انتخاب کنید که کمترین فضای خالی را داشته باشد.

üبهتر است ظرفی را بخرید که درب آن کیپ شود و نگرانی بابت ریختن غذا نداشته باشید.

ویژگی ظروف نگهدارنده فریزری

زمانی که قصد دارید غذای پخته شده را برای یکی دو روز نگه دارید، می توانید آن را در یخچال بگذارید ولی اگر بیشتر از دو روز می خواهید بماند حتما باید آن را در فریزر و در ظروف مخصوص نگهدارنده غذا بریزید. برای خرید ظروف نگهدارنده فریزری می توانید آن را از جنس های سرامیک، شیشه، پلاستیک مرغوب و حتی فلز انتخاب کنید. همچنین ظرف نگهدارنده شما باید دارای درب پرس شده باشد در غیر این صورت بو و طعم مواد غذایی دیگر را وارد ظرف می کند. این ظروف دارای سایزبندی و رنگ بندی متنوعی هستند که می توانید به سلیقه خود هر یک را انتخاب کنید. همچنین این ظروف به دلیل داشتن درب های واشر دار یا قفل دار برای حمل غذا در سفر بهترین گزینه می باشند.

چرا باید از ظروف نگهدارنده فریزری مناسب استفاده کرد؟

نگهداری مواد غذایی پخته شده در یخچال و فریزر آن هم در ظرف های معمولی باعث ایجاد باکتری و فاسد شدن غذا می شود. در زیر به مواردی اشاره کرده ایم که به ما می گوید چرا نباید از ظروف نامناسب استفاده کنیم:

üبهترین محل رشد باکتری ها و میکروب ها بر روی مواد غذایی پخته شده است که گردش هوای آزاد بر روی آن به آسانی انجام می گردد.

üرطوبت موجود در مواد غذایی پخته شده محل مناسبی برای رشد و تکثیر میکروب ها هستند؛ حال اگر رطوبت بین مواد غذایی و محیط در رفت و آمد باشد، سرعت رشد میکروب ها را چند برابر خواهد کرد.

علاوه بر این گردش هوای آزاد بین مواد غذایی و محیط، باعث می شود که بوی انواع غذا در محیط پخش شود و طعم و بوی غذاها تغییر کند.

فروشگاه پلاسکو پارس

در پلاسکوپارس انواع لوازم خانه و آشپزخانه را با بهترین برندهای موجود مانند لیمون، زیباسازان و…تهیه نمایید. به پشتوانه برندهای مرغوب محصولات موجود دارای دوام و کیفیت بالا هستند.

راههای ارتباطی با پلاسکوپارس:

سایت فروشگاه 

صفحه اینستاگرامی فروشگاه 

درسایتهای باسلام ،ترب ،ایمالزو ذره بین(zarehbin) درکنار شما هستیم